سودمندی های محصول EM® For Animals برای پرورش طیور
(مرغ، بوقلمون، اردک، غاز، بلدرچین و غیرو)

  • تغذیه مناسب
  • بهداشت محیط
  • کنترل بو
  • افزایش سیستم ایمنی
  • سلامتی دام


    بیش از۳۰ سال مصرف محصولات ®EM ویژه دام در بیش از ۱۲۰ کشور جهان نشان می دهد که این ماده سودمند جمعیت میکروارگانیسم های سودمند درون روده را به مراتب افزایش می دهد. و با مصرف آن بیماری پرندگان بسیار کمتر شده، سوله دارای محیطی دلپذیرتر می شود، خوراک مغذی فراهم شده. بوها که ناشی از فساد مواد آلی و فرار گازهایی مانند متان و آمونیاک است آشکارا سرکوب می شود که این امر کمک بسیار بزرگی به سلامتی سیستم تنفسی آنها می باشد. همچنین جمعیت حشرات به مراتب کمتر می شود. چون حشرات تخم هایشان را در محیط فاسد می گذارند تا در هنگام تولد لارو ها خوراک آماده بی دردسر و نزدیک در کنار آنها باشد. محصول EM® For Animals (محصول ای ام® ویژه دام و طیور) از فساد جلوگیری می کند و فضای رشد لارو حشرات را می بندد.


شستشوی سوله با آب پرفشار
به هر تن آب مصرفی ۲ لیتر EM® For Animals افزوده و با آن کف سوله کاملا شستشو شود.
نکته: گوشه و شکاف های موجود در سوله فراموش نشوند.


آماده سازی سوله پیش از ورود پرندگان
برای هر متر مربع ۱ لیتر محصول EM® For Animals به نسبت ۱ به ۴ با آب رقیق کرده و در سراسر سوله اسپری کنید.
نکته: لطفا تهویه و هوادهی فراموش نشود.


بهداشت سوله
در ماه های گرم در هر متر مربع ۲۰ میلی لیتر محصول EM® For Animals رقیق شده با آب به نسبت ۱ به ۱۰۰ در سوله اسپری شود. (در ماه های سرد از آب با درجه حرارت مناسب استفاده شود).
در ماه نخست، اسپری دستکم ۳ تا ۴ بار در هر هفته پیشنهاد می شود. (برای گرفتن نتیجه ایده ال پیشنهاد می شود این روش تا چند ماه ادامه داشته باشد).


پاکیزه سازی سیستم آبخوری پرندگان
۱۴ روز پیش از ورود پرندگان سیستم آبخوری با EM® For Animals رقیق شده با آب (به نسبت ۱ لیتر EM® For Animals به ۲ لیتر آب) شسته شده سپس با آب بدون محصول EM® For Animals تمیز شود.


یکروز پیش از ورود پرندگان
در هر متر مربع ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی لیتر محصول EM® For Animals را که با نسبت ۱ به ۱۰ با آب رقیق شده بر کاه های ریز محلول پاشی شود این عمل برای حفظ رطوبت و کاهش گرد و خاک نیز مناسب است.


کاربرد ®EM BOKASHI (بکاشی ویژه خوراکی جانوران)
افزودن ®EM BOKASHI (بکاشی ویژه جانوران) به میزان ۱% به خوراک پرندگان.


نگهداری پرندگان در جوامع محلی

بهداشت محیط محل نگهداری پرندگان
محلول EM® For Animals با آب به نسبت ۱ به ۱۰۰ رقیق کرده و بر محیط نگهداری پرندگان (کف، دیواره و سقف) اسپری شود. با اسپری EM® For Animals کمک شایانی به سرکوب بوهای نامطلوب، ارتقاء بهداشت محیط و عفونت زدایی، سلامتی پرهای پرندگان، کاهش عوامل بیماری و انگل ها و حشرات موذی خواهد شد.

افزودن EM® For Animals به آب آشامیدنی پرندگان
در هر لیتر آب مصرفی روزانه پرندگان به اندازه یک قاشق چای خوری EM® For Animals افزوده شود.
میکروارگانیسم های سودمند درون EM® For Animals به عنوان محصولی پروبیوتیک میکروفلور روده و سیستم گوارش پرندگان را تقویت کرده و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی، سلامت و کاهش بیماری ها و افزایش تخم گذاری پرندگان می شود.


بهداری کود
محلول پاشی دستکم ۱ تا ۲ لیتر EM® For Animals در هر متر مربع به کود در هفته.
با کاربرد EM® For Animals در کود حیوانات، کود تقویت می شود و از پیدایش قارچ و عوامل گندیدگی جلوگیری می شود در نتیجه حشرات امکان کمتری برای تخم کذاری و تولید مثل دارند و ما عملا شاهد حشرات کمتری خواهیم بود. با مصرف EM® For Animals در کود، بوهای نامطلوب آشکارا سرکوب شده و مدت زمان کمپوست سازی نیز کاهش می یابد. همچنین کود با ارزش تری برای خاک و گیاهان فراهم می شود.