همایش کشاورزی پایدار در شیراز برگزار شد

همایش آموزشی کشاورزی پایدار با بهره گیری از میکروارگانیسم‌های مفید خاک با حضور بیش از 200 نفر از فعالان بخش کشاورزی فارس در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز؛ کیشی آسای کارشناس کشاورزی کشور ژاپن در همایش کشاورزی پایدار با معرفی تکنولوژی EM، گفت: این تکنولوژی توسط یکی از پرفسورهای بخش کشاورزی کشور ژاپن (پرفسور هیگا) اختراع شده است که در حال حاضر در کشاورزی بیش از 130 کشور جهان استفاده می شود.
(www.emrojapan.com)

وی با بیان اینکه تکنولوژی EM در صنعت کشاورزی راهی تازه را در سطح گسترده باز کرده است افزود: EM یک تکنولوژی جهانی جهت کشاورزی ارگانیک است که از میکروارگانیسم‌های اصلی از جمله مخمرها، باکتری های فتوسنتز کننده و باکتری های لاکتیک اسید تشکیل شده و تاثیر شگرفی در چرخه زیستی دارد.

آسای افزود: در حال حاضر بسیاری از کشاورزان از سموم و آفت کش های زیادی در بخش کشاورزی استفاده می کند که امروز استفاده زیاد از این آفت ها برای محصولات کشاورزی مشکل ایجاد می کند و این درحالی است که کشاورزی دنیا به سمت محصول ارگانیک در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه با استفاده از تکنولوژی EM می توان تا حد قابل ملاحظه ای میزان استفاده از کودشیمیایی را کاهش و میزان باکتری های مفید را بالا برد اضافه کرد: «شرکت امکان پذیر پارس» در حال رایزنی و برقراری ارتباط برای تولید محصولات تکنولوژی EM در ایران است.

کارشناس ارشد «شرکت امکان پذیر پارس» نیز گفت: کشاورزی پایدار سیستمی از کشاورزی است که با به کارگیری حداقل نهاده ها و کودهای شیمیایی حداکثر بهره برداری را داشته باشد.

«مهدی کمالی» با بیان اینکه اکوسیستم زراعی باید در راستای حمایت از آب و خاک انجام شود ادامه داد: کشاورزی پایدار نوعی بینش است که این بینش و تفکر باید در بین کشاورزان ما نهادینه شود.


نشر خبر در روزنامه همشهری
کشاورزی پایدار در شیراز نهادینه می‌شود

http://ostani.hamshahrilinks.org/Ostan/Iran/Fars/Contents/کشاورزی-پایدار-در-شیراز-نهادینه-می‌شود


نشر خبر در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

همایش کشاورزی پایدار در شیراز برگزار شد

http://fars.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=48197


نشر خبر در پایگاه خبری تحلیلی فارس آنلاین
همایش کشاورزی پایدار در شیراز برگزار شد

http://tnews.ir/news/eea794019856.html


آلبوم عکس: برای مشاهده عکس ها در اندازه بزرگتر روی آنها کلیک نمایید.