مزایای مصرف EM® For Animals

  • محتوی اسید لاکتیک بیشتر
  • باثبات تر هنگام استفاده
  • مدت زمان نگهداری بیشتر
  • تسریع در کاهش pH
  • ارتقاء ارزش غذایی

سیلاژ (یا سیلو کردن / Silage) ذخیره گیاهان علوفه ای به شکل فشرده و تحت شرایط بی‌هوازی به منظور غنی سازی و همچنین استفاده از آن در تغذیهٔ دام‌ها در فصول آینده می باشد. در این روش میکروارگانیسم ها با فراهم سازی سیستم تخمیر، خوراکی با ارزش غذایی بسیار بالا برای دام فراهم می آورند.


مزایای EM® For Animals در سیلاژ
با استفاده از میکروارگانیسم های سودمند درون محصول EM® For Animals (ای ام® وِیژه دام و طیور) در سیلاژ، ارزش غذایی علوفه تخمیری به شکل چشمگیری ارتقاء یافته، مواد بیواکتیو، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، اسیدهای طبیعی، انواع آنزیم ها و هورمون های طبیعی تولید شده و همچنین بدلیل فرآیند تخمیر، هضم کربوهیدرات ها برای دام نیز آسان می شود.

میکروارگانیسم های سودمند درون EM® For Animals که شامل سه خانواده و بیش از یک میلیون در هر میلی لیتر می باشند؛ هنگام فرآوری سیلاژ به سرعت تولید اسیدهای طبیعی بویژه اسید لاکتیک کرده و درنتیجه تخمیر را بهبود می بخشند، pH را به سرعت پایین آورده و به حد مطلوب می رسانند. از اینرو با کمک این میکروارگانیسم های موثر، سیلاژ پرانرژی تر، خوش طعم تر و اشتها آور تر خواهد شد. همچنین با استفاده از EM® For Animals در سیلاژ از تولید قارچ، باکتری های ناسودمند و پاتوژن ها در سیلاژ پیشگیری می شود. بدلیل تولید اسیدهای طبیعی (اسید لاکتیک، اسید استیک، اسید پروپیونیک و غیرو…) کیفیت سیلاژ در مقایسه با سیلاژ معمولی با ثبات تر خواهد بود و همچنین مدت زمان نگهداری آن نیز طولانی تر خواهد شد.


روش مصرف EM® For Animals در سیلاژ
برای هر تن گیاهان علوفه ای به میزان ۲ لیتر EM® For Animals با ۲ لیتر آب رقیق و بر همه نقاط توده محلول پاشی می گردد به صورتی که EM® For Animals به همه نقاط کپه رسانده شود و سپس به شکل بی هوازی فرآیند سیلاژ را آغاز می کنیم.

مصرف EM® For Animals در همه روش های سیلاژ؛ سیلوی عمودی، سیلوی افقی، سیلوی زمینی یا گودالی، سیلوی توده‌ای، سیلوی پلاستیکی و غیرو… توصیه می شود.