پروفسور هیگا Prof. Higa چیزی را یافته است که برای تمام جهان سودمند است، هنگامیکه آن را بکار می گیریم می دانیم که انسان های زیادی از سراسر کره خاکی (در بیش از ۱۲۰ کشور جهان) نتایج چشمگیری را از کاربرد تکنولوژی ای ام ™EM Technology گرفته اند و سودمندی آن را ثابت کرده اند. و جدا از این، دیدن نتایج خوب کاربرد ®EM، انسان را به آسانی شاد و خشنود می سازد. گیاهان شاداب تر رشد می کنند، محصولاتی بزرگتر، شاداب تر و با ارزش خوراکی بیشتر را به ارمغان می آورند. در محیطی از زیست بوم که آنها مقیم شوند، بوهای خوشایند را به همراه می آورند، پاتوژن و مولد بیماری ها پس رانده شده و نایاب می گردند.
انگیزه ای که پروفسور هیگا را بر آن داشت تا کشف ارزنده خود را در دسترس جهانیان قرار دهد تا حدودی متاثر از مشاهده وی از کارکرد شگفت انگیز میکروارگانیسم ها بود. در آغاز خود وی هم گمان نمی کرد که میکروارگانیسم های گوناگون هوازی و بی هوازی و ازخانواده های مختلف بتوانند این چنین خوب با یکدیگر همکاری کنند مشاهده این کارکرد باور نکردنی میکروارگانیسم ها برایش انگیزه ای شد تا نتایج کشف خود را در دسترس جهانیان قرار دهد، به انسان هایی گوناگون، با پندار، باور و ایده های متفاوت. تا این مردمان را آزادانه در همکاری سودمند با یکدیگر قرار دهد! تاکنون و در اغلب موارد هم وی موفق بوده است.

ریختن بنای چیزی نو همیشه کاری دشوار است، ولی پروفسور هیگا، می خواست با نتایج کشف خویش به انسانهای زیادی تا آنجا که می شود کمک کند. وی بجای استفاده از دانش خود برای تجارت و سودجویی، تصمیم گرفت که ®EM را برای تهیه خوراک کافی و غنی برای همه انسان ها، خاک سالم و حاصلخیز، پالایش و بهبود خاک و در آخر تجدید حیات زمین استفاده کند. او تخمین می زند که با توجه به گستردگی جهان می توان خوراک کافی را برای ده ها میلیارد نفر با کمک این تکنولوژی تامین کرد. او از همان آغاز اصرار داشت که می توان با کمک تکنولوژی ®EM از پیشروی بیابان جلوگیری کرده و حتی سرسبزی را دوباره به بیابان ها برگرداند. و هم اکنون این ایده با موفقیت در کشورهای مصر و عربستان جهت بیابان زدایی اجرا می شوند.

کشاورزان زیادی در سراسر جهان سخت کار می کنند، آنها اغلب باید برای داشتن محصول خوب سخت زحمت بکشند، آب و هوا همیشه غیر قابل پیش بینی است. مشکلات زیست محیطی و گرمایش زمین افزایش می یابند و از اینرو اغلب رسیدن به یک محصول خوب یک مبارزه و چالش است. کودها و سموم شیمیایی گران هستند و شاید نتایج خوبی را به همراه نیاورد و به عنوان کشاورز زندگی کردن زندگی سخت و سخت تر می شود. به همین دلیل پروفسور هیگا عرضه تکنولوژی ®EM را بسیار ارزان قیمت تدارک دید. ®EM این فرآورده استثنائی و ارزشمند تنها برای کشاورزان ثروتمند که بتوانند هزینه این مکمل خاک را تامین کنند تدارک دیده نشد بلکه هدف پروفسور هیگا این بود که همه و افراد دارای کشاورزی خرد نیز بتوانند آنرا در دسترس داشته باشند.

هیگا اصول ®EM را بر پایه هزینه کم، کیفیت بالا، سلامتی، راحتی کار، همزیستی، همکاری، تبادل اطلاعات و پایداری گذاشت. و از آن سبب هنوز افرادی بسیار زیادی در سراسر جهان داوطلبانه و به شکل افتخاری با دادن وقت، مسئولانه همکاری کرده تلاش می کنند تا این اندیشه خیرخواهانه وی را برای همکاری و خدمت به کشاورزی، کشاورز و زیست بوم پشتیبانی نمایند.

گروه امکان پذیر پارس نیز این اندیشه ارزشمند پروفسور هیگا را سرمشق خود قرار داده و تاکنون کوشش های فراوانی نموده اند تا تکنولوژی ®EM را در ایران نیز معرفی نمایند تا برای همه زمینه های کاربرد آن، در دسترس قرار گیرد.

نتایج خوبی که مشاهده می شود نشان می دهد که بسیاری از زحمات و دشواری ها به نتیجه رسیده اند و کوشش ها موفق آمیز بوده است.

بدینسان آرزومندم که کاربرد و استفاده از ®EM و نتایج خوب آن برای شما نیز خشنود کننده باشد و باعث شادی شما نیز گردد. تلاش نمایید ®EM را در منطقه خویش مقیم سازید و من مطئنم که موفق خواهید شد.

ادیت استچر

کارشناس تکنولوژی ای ام در اتریش