برگزاری کلاس آموزشی – ترویجی تکنولوژی EM و استفاده از آن در کشت گلخانه ای صیفی جات در روستای قهریزجان، از توابع شهرستان کَروَن (کروَند)، استان اصفهان، یکی از قطب گلخانه داری استان و کشور، با مساعدت جناب آقای عابدینی مدیریت محترم اداره کشاورزی شهرستان انجام شد.
این جلسه با حضور بیش از ۲۵ گلخانه دار پیشرو برگزار شد که نمایندگان اداره کشاورزی شهرستان خانم مهندس دهقان مسوول بخش ترویج و جناب آقای دکتر شاه قلی بخش زراعت نیز در جلسه حضور بهم رساندند.
در مقدمه تکنولوژی ای ام معرفی گردید و در ادامه نتایج مصرف EM در گلخانه های صیفی و گیاهان زینتی نمایش داده شد.

سخنرانان جلسه آقایان دکتر‌کمالی و دکتر هرتمنی در ادامه، به سوالات گلخانه داران در خصوص مسایل و مشکلات موجود، اطلاع رسانی نمودند. در پایان، محصولات جدید شرکت شامل اسید هیومیک پودری، کود کامل مرغی، سورفکتانت غیریونی و محلول تنظیم اسیدیته (پی اچ – pH) معرفی گردید که بسیار مورد توجه همکاران و گلخانه داران قرار گرفت. یکی از گلخانه داران پیشرو در کشت خود از این محصول استفاده نموده بودند و ایشان در خصوص مشاهدات خود در استفاده از محصول EM در کشت گوجه فرنگی زیتونی صحبت نمودند که موفقیت ها و تجارب ارزنده ای ایشان از بکارگیری «ای ام» در اختیار همکاران قرار گرفت. همچنین، در زمینه برگزاری جلسات ترویجی بیشتر با جناب آقای دکتر هرتمنی کارشناس فنی شرکت در استان اصفهان هماهنگی های لازم در خصوص تشریح استاندارد های محصول سالم، طرح GAP و معرفی ای ام در سبد نهاده های ارگانیک انجام شده است.

از مدیریت اداره کشاورزی شهرستان تیران جناب آقای مهندس عابدینی و سرکار خانم مهندس دهقان جهت مساعدت برگزاری جلسه اختصاصی معرفی تکنولوژی ای ام تشکر می کنیم. همچنین از جناب آقای مهندس شاهپوری و سرکار خانم شاهپوری نمایندگان ترویج این تکنولوژی سودمند در آن بخش از خاک میهن از بابت پیگیری ها و آماده سازی محل اجرای جلسه قدردانی می کنیم.
در پایان عرض خیر مقدم داریم خدمت جناب آقای دکتر هرتمنی و شادباش می گوییم از پیوستن ایشان به گروه EM در ایران. امیدواریم با کمک دانش، پشتکار و تجربه ایشان هر چه بیشتر این فرآورده بین المللی، سودمند و منحصر بفرد در خاک میهن بویژه استان اصفهان ترویج و معرفی شود.

سخنرانی جناب آقای دکتر کمالی
سخنرانی جناب آقای دکتر هرتمنی

Admin

شرکت امکان پذیر پارس