جلسه آموزشی اصول تغذیه گیاهی بر اساس آنالیز خاک در تاریخ پنج‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲ در منطقه گندمان، استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید و طی آن قسمت‌های مختلف آنالیز خاک شامل بافت خاک (رسی، سیلت، شن)، شوری، pH ،TNV و عناصر مطرح گردید و مواردی که باعث اشکال در رشد ریشه می‌شود مانند رسی یا شنی بودن بیش از حد، شوری (که در این منطقه دیده نشده بود)، pH بالا یا قلیایی بودن در اثر آهک که دو نفر آنالیز داشتند و این مشکل را مشاهده کرده بودند، ماده آلی کم، بررسی و برای هر کدام راه‌های اصلاح با کاربرد کمپوست ®EM، آبیاری ®EM، مایع مرغی و هیومیک اسید «امکان‌پاور®» مطرح شد. علاوه بر این موارد کاربرد فروت‌ست و آمینواسید «امکان‌پاور®» برای جلوگیری از خسارت سرمازدگی اشاره شد. 4R در مصرف کودها توضیح داده شد و کاربرد انواع NPK در مراحل مختلف رشد گیاه زراعی یا هر سال باغ گفته شد.
در پایان کشاورزان پرسش‌هایی را در مورد آفات و بیماری‌ها اراپه کردند که بیشتر با توجه به روش‌های پیشگیری شامل مواردی که توضیح داده شد و اصولی که باعث کاهش مصرف سم می‌شود پاسخ داده شد.


کود ای‌ام®

میکروارگانیسم‌های موثر ای‌ام (®EM) طیف گسترده‌ای از کاربردها را در کشاورزی ارائه می‌دهند که به طور قابل‌توجهی به رشد و سلامت خاک و گیاه یاری می‌رسانند. این متحدان میکروسکوپی را می‌توان به روش‌های مختلفی مهار کرد: می‌توان آن‌ها را روی خاک اسپری کرد، برای تلقیح بذرها، به عنوان محلول‌پاشی برای گیاهان در حال رشد استفاده و به طور یکپارچه در سیستم‌های آبیاری ادغام کرد.

محلول‌پاشی‌ «ای‌ام®» نقشی اساسی در تحریک فرآیندهای ضروری مانند فتوسنتز، تعادل مواد معدنی و رشد قوی در مراحل اولیه بازی می‌کنند. این میکروارگانیسم‌های موثر با عمل به عنوان مجرا، جذب مواد مغذی و مواد معدنی را از طریق برگ‌ها افزایش می‌دهند و به طور همزمان جمعیت میکروارگانیسم‌های مفیدی را روی سطوح بویژه سطح برگ‌ها پرورش می‌دهند.

ادغام میکروارگانیسم‌های موثر در شیوه‌های کشاورزی و باغبانی نه تنها حاصلخیزی خاک را افزایش می‌دهد، بلکه تنوع بیولوژیکی اکوسیستم خاک را نیز غنی می‌کند. هنگامی که با مواد آلی ترکیب می‌شوند، این کشت‌های میکروبی به طور فعال از عملکردهای متابولیک خاک پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، آنها آزادسازی مواد مغذی را تسهیل کرده و عناصر حیاتی را در دسترس گیاهان قرار می‌دهند.

ادغام میکروارگانیسم‌های موثر در خاک به عنوان یک استراتژی محوری برای پرورش روابط همزیستی ظاهر می‌شود. این میکروارگانیسم‌ها ارتباط را در میکروبیولوژی خاک موجود تقویت می‌کنند و تحویل هماهنگ‌تر مواد مغذی به گیاهان را امکان‌پذیر می‌سازند. این به نوبه خود بازیابی خاک را تسریع و ساختار ریشه گیاه را به طور قابل توجهی تقویت می‌کند.

کاربرد مبتکرانه فناوری میکروارگانیسم موثر (®EM) نیز به عنوان یک مکانیسم دفاعی طبیعی عمل کرده و به طور موثر جمعیت آفات را سرکوب و مدیریت می‌کند. باکتری‌های موجود در ای‌ام® به عنوان عوامل تقویت کننده عمل می‌کنند، از رشد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا جلوگیری کرده و مقاومت گیاه را در برابر عفونت‌های قارچی و باکتریایی تقویت می‌کنند.

شرکت امکان‌پذیر پارس متعهد به راه حل‌های پایدار است که چشم‌انداز کشاورزی پایدار و کل‌نگر را در بر می‌گیرد. شرکت امکان‌پذیر پارس با درک اهمیت حیاتی خاکی که گیاهان در آن رشد می‌کنند، مجموعه‌ای از محصولات طبیعی با برند «ای‌ام®» که محصولی ژاپنی است و محصولات برند «امکان‌پاور®» را با هدف تقویت کل اکوسیستم رشد، انتخاب و در کشور عرضه می‌نماید.


Admin

شرکت امکان پذیر پارس