®EM چیست؟

پاسخ:
®EM علامت اختصاری واژه های ™Effective Microorganisms است. و برگردان فارسی آن ریزاندامگان کارآ می باشد ®EM از ترکیب آزاد و سودمند میکروارگانیسم هایی که اغلب در تولید فرآورده های خوراکی بکار میروند پدید آمده است. این میکروارگانیسم ها هنگامیکه در تماس با مواد ارگانیک قرار می گیرند ویتامین ها، اسید های طبیعی، مواد معدنی و آنتی اکسدان ها را تولید می کنند.


چرا موثر یا Effective نامیده می شوند؟

پاسخ:
چون در هر محیطی از آنها استفاده می شود باعث بهسازی و ارتقا سیستم ایمنی محیط می شود بدین شکل که میکروارگانیسم های دیگر را در راستای احیا رهبری می کند.


میکروارگانیسم ها (Microorganisms) چه هستند؟

پاسخ:
به بیان بسیار ساده؛ هر موجود زنده ای که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نباشد و تنها قادر باشیم زیر میکروسکوپ آن را ببینیم، میکروارگانیسم نامیده می شود. میکروارگانیسم ها شامل آغازیان، بعضی از قارچ ها مانند انواع مخمر و همچنین باکتری ها هستند.


تاریخچه ®EM؟

پاسخ:
®EM در سال 1982 میلادی پس از ۱۰ سال پژوهش و آزمایش در دانشگاه ریوکیوز اکیناوا توسط پروفسور هیگا کشف و به جهانیان معرفی شد. ایشان مدیر سازمان پژوهشی ®EM معروف به EMRO بوده تنها سازمانی که رسماً توسعه و ترویج ®EM را در سراسر جهان بر عهده دارد.

سایت رسمی پروفسور هیگا، سازمان پژوهشی ای ام معروف به EMRO؛
Official site of Dr. Teruo Higa

www.emrojapan.com


چند سال است که از این تکنولوژی استفاده می شود؟

پاسخ:
بیش از ۳۰ سال است که کشورهای پیشرفته از آن در بخش های گوناگون استفاده می کنند.


چند کشور از این تکنولوژی استفاده می کنند؟

پاسخ:
تاکنون بیش از ۱۲۰ کشور جهان.


این تکنولوژی در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

پاسخ:
هدف نخستین پروفسور هیگا یافتن جایگزینی برای کودها و مواد شیمیایی در کشاورزی بود و پس از کسب نتایج چشمگیر در این عرصه از سودمندی های آن در بخشهای دیگری همچون کشاورزی مرسوم و زیستی، دامداری، پرورش آبزیان، کمپوست، بهداشت، پاکسازی، مواد آرایشی و بازیافت نیز استفاده می شود.


استفاده از ®EM بی خطر است؟

پاسخ:
بلی، استفاده از ®EM کاملاً بی خطر است. در بسیاری از کشورها از آن در تولید نوشیدنی هایی مانند؛

(EM-X GOLD) نوشیدنی پروبیوتیک ®EM ویژه مصرف انسانی محصول ژاپن
(PRO EM•1) نوشیدنی پروبیوتیک ®EM ویژه مصرف انسانی محصول ایالات متحده امریکا
(EMIKO SAN) نوشیدنی پروبیوتیک ®EM ویژه مصرف انسانی محصول آلمان
(Bio-EM.Bright) نوشیدنی پروبیوتیک ®EM ویژه مصرف انسانی محصول سوئیس
و غیرو…
همچنین به عنوان محصول پروبیوتیک برای انواع دام، طیور و آبزیان، مصرف در تولید انواع محصولات بهداشتی و آرایشی شامل خمیر دندان، شامپو، کرم و مواد خوراکی استفاده می شود. سودمندی های مصرف ®EM به عنوان یک برند دارنده شناسنامه بین المللی در طی ۳۰ سال گذشته و در ۱۲۰ کشور جهان گواه بی خطری و کارایی این محصول منحصربه فرد می باشد.


با توجه به تعداد زیاد انواع میکروارگانیسم ها آیا تکنولوژی ®EM نوعی ویژه از ترکیب آنهاست؟

پاسخ:
بلی، تاکنون دانشمندان بیش از 60,001,521,250,400 (شست بیلیون و یک میلیارد و پانصد و بیست و یک میلیون و دویست و پنجاه هزار و چهارصد) ریزجاندار را کشف و نامگذاری کرده اند. با این وجود تاکنون «۹۹.۹ درصد» میکرو ارگانیسم‌ها هنوز ناشناخته‌اند این بدین معنی است که دانشمندان تنها یک هزارم آنها را می‌شناسند.

به گزارش کریستین ساینس مانیتور، تحقیق آماری تازه‌ای نشان می‌دهد ۹۹.۹۹۹ درصد گونه‌های میکروبی برای دانشمندان شناخته شده نیستند. این تحقیق جامع توسط دو میکروب‌شناس در دانشگاه ایندیانای آمریکا انجام شده است.

و ®EM ترکیبی منحصر به فرد، ویژه و سودمندی از این ریزجانداران است که توسط پروفسور هیگا کشف شده است و البته نوع و ترکیب این میکروارگانیسم های سودمند در انحصار شخص وی می باشد. جالب توجه است که اشخاص و شرکت های سودجویی در جهان سعی در کپی و جعل این ترکیب سودمند را داشته اند که تلاش های آنان همواره بی نتیجه مانده است.


توجه:

تنها محصولات با آرم ®EM محصول اورجینال و مورد تایید پروفسور هیگا و سازمان بین المللی EMRO است. این برند گواهی و تضمین کیفیت محصولات می باشد که در بیش از ۱۲۰ کشور جهان ترویج می شود.
EM Technology

دسته‌ها: پرسش و پاسخ

Admin

شرکت امکان پذیر پارس