دولت کره جنوبی میکروارگانیسم های سودمند و سازگار با محیط زیست (EM) را برای شستشو و بهداشت در سال ۲۰۱۹ بکار گرفت.

مرکز فناوری تعاون کشاورزی کره جنوبی در گزارش که امروز در خبرگزاری ها نشر شد اعلام کرد که برای بهداشت بیشتر محیط شهری یک مجموعه فعالیت حفاظت از محیط‌زیست با استفاده از میکروارگانیسم‌های مفید ای ام (EM) را آغاز نموده است.

محلول پاشی ای ام (EM) در خیابان های Gijang-gun

این مجموعه فعالیت‌ها شامل شستشو و محلول‌پاشی ای ام (EM) در خیابان‌ها و فضاهای عمومی است. علاوه بر اصل غلبه میکروبی و بالانس محیط توسط میکروارگانیسم‌های درون ای ام، از آنجا که میزان اسیدیته (pH) ای ام به میزان 3.5 می‌باشد از آن برای پیشگیری از عوامل آلودگی و بیماری‌ها استفاده می‌شود. اغلب میکروارگانیسم‌ها در برابر این میزان اسیدیته به شدت آسیب پذیرند و انتظار می‌رود این آیتم بر کاهش فعالیت و یا تسریع تجزیه غشای چربی پیرامون میکروارگانسم‌های بیماری‌زا موثر واقع شود.

ارتش در کنار وزارت کشاورزی و سازمان‌های مردم نهاد این محلول را به همراه بروشورهای روش مصرف در بین مردم پخش می‌کنند، همچنین دستگاه‌های خودپردازی در شهر جهت ارائه بطری های EM به شهروندان تعبیه شده است که هر شخص با مراجعه به این کیوسک‌ها می‌تواند محلول را جهت نوشیدن و تقویت سیستم ایمنی یا استفاده‌های دیگر در خانه که شامل محلول‌پاشی در فضای خانه، پاک‌سازی و یا استفاده در ظرفشویی و لباسشویی است دریافت نماید.
شایان ذکر است که این فعالیت محلول‌پاشی EM ضمن تلاش برای بهداشت بیشتر محیط شهری، موجب عفونت‌زدایی محیط، کاهش بوهای نامطلوب، سرسبزی نباتات و فضای شهری و زیست‌پالایی کانال‌های فاضلاب و آب‌های روان نیز می‌گردد.


Admin

شرکت امکان پذیر پارس