دولت کره جنوبی میکروارگانیسم های سودمند و سازگار با محیط زیست (EM) را برای پیشگیری ازشیوع بیماری کروناویروس ۲۰۱۹ بکار می گیرد.

مرکز فناوری تعاون کشاورزی کره جنوبی در گزارش که امروز در خبرگزاری ها نشر شد اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع عفونت کووید ۱۹ یک مجموعه فعالیت حفاظت از محیط زیست با استفاده از میکروارگانیسم های مفید ای ام (EM) را آغاز نموده است.

محلول پاشی ای ام (EM) در خیابان های Gijang-gun

این مجموعه فعالیت ها شامل شستشو و محلول پاشی ای ام (EM) در خیابان ها و فضاهای عمومی است و از آنجا که میزان اسیدیته (pH) ای ام به میزان 3.5 می باشد از آن برای پیشگیری از ویروس کرونا جدید استفاده می شود. اغلب ویروس ها در برابر این میزان اسیدیته به شدت آسیب پذیرند و انتظار می رود این آیتم بر کاهش فعالیت و یا تسریع تجزیه غشای چربی پیرامون ویروس کووید ۱۹ نیز موثر واقع شود.

ارتش در کنار وزارت کشاورزی و سازمان های مردم نهاد این محلول را به همراه بروشورهای روش مصرف در بین مردم پخش می کنند، همچنین دستگاه های خودپردازی در شهر جهت ارائه بطری های EM به شهروندان تعبیه شده است که هر شخص با مراجعه به این کیوسک ها می تواند محلول را جهت نوشیدن و تقویت سیستم ایمنی یا استفاده های دیگر در خانه که شامل محلول پاشی در فضای خانه، پاکسازی و یا استفاده در ظرفشویی و لباسشویی است دریافت نماید.
شایان ذکر است که این فعالیت محلول پاشی EM ضمن تلاش برای پیشگیری از فعالیت ویروس ها موجب عفونت زدایی محیط، سرسبزی نباتات و فضای شهری و زیست پالایی کانال های فاضلاب و آب های روان نیز می گردد.

این ویروس کاملا جدید بوده و ابعاد فعالیت و تاثیرات آن هنوز صد در صد برای ما روشن نیست با این وجود مستندات و تحقیقات زیادی در مورد تاثیرات سودمند ای ام (EM) بر ویروس ها و همچنین استفاده از آن برای زیست پالایی، بهداشت محیط بیمارستانی و زباله های بیمارستانی و شهری و همچنین مصرف محصولات نوشیدنی و پروبیوتیک EM بر سلامتی و ارتقاء سیستم ایمنی اشخاص موجود می باشد.

مطالب بیشتر در این باره متعاقبا منتشر خواهد شد.

منابع:
https://www.nocutnews.co.kr/news/5303926

https://www.msn.com/ko-kr/news/national/%EA%B8%B0%EC%9E%A5%EA%B5%B0%EB%86%8D%EA%B8%B0%EC%84%BC%ED%84%B0-%EC%9C%A0%EC%9A%A9%EB%AF%B8%EC%83%9D%EB%AC%BC%EB%A1%9C-%EC%BD%94%EB%A1%9C%EB%82%9819-%EB%B0%A9%EC%97%AD%ED%95%9C%EB%8B%A4%C2%B7%C2%B7%C2%B7%ED%98%B8%EC%9D%91%E2%86%91/ar-BB10QYMg


Admin

شرکت امکان پذیر پارس