به راحتی می توان روی مزایای شگفت انگیز EM که به عنوان تلقیح خاک و گیاه استفاده می شود تمرکز کرد و فراموش کرد که دارای مصارف بسیار دیگری است که این تکنولوژی شگفت انگیز می تواند در عرصه های محیط زیست، دامپروی و یا خانه نیزمفید باشد. استفاده از EM برای تهیه سیلو یکی از مفیدترین این کاربردها است.

گزارش ویدیویی از مصرف EM برای سیلاژ در ایران

EM حاوی باکتری های اسید لاکتیک و مخمرهاست. این ترکیب منحصر به فرد باعث ثبات و تخمیر مواد سیلو می شود. فرایند تخمیر کمک می کند تا مواد درون گیاه به شکلی آسانتر هضم شود و این بدان معنی است که انرژی بیشتری در مقایسه با سیلوی معمولی برای حیوانات در دسترس قرار می گیرد. گاوهایی که از این سیلو تغذیه می شوند شیر بیشتری تولید می کنند و در عین حال مقدار خوراک مرکب مکمل مورد نیاز را کاهش می دهند بنابراین در هزینه صرفه جویی شده و درآمد دامداری را افزایش می دهد و در عین حال سلامت عمومی حیوان نیز به مراتب بهبود می یابد.
مؤلفه مخمرتوسط EM باعث ایجاد متابولیت های بی هوازی می شود که در هنگام قرار گرفتن در معرض هوا گرمای سیلو را متوقف می کنند.
چهار دهه کاربرد EM در ۱۵۰ کشور جهان این فواید را ثابت کرده و نشان داده است که این محصول کاملا دوستدار محیط زیست و به بیان دقیق تر احیاء کننده آن است.
باکتریهای اسید لاکتیک موجود در EM بخشی از قندها را تجزیه کرده و باعث ارتقاء ارزش تغذیه ای و همچنین کاهش pH و در نتیجه حصول سیلوی پایدار می شود. ماده مخمر درون EM باعث بروز تخمیر بیشتر، همچنین افزایش رایحه مطبوع حاصل از تخمیر و ماندگاری سیلو می شود.
EM علاوه بر افزایش طعم و خوش خوراکی محصول باعث تقویت انرژی خوراک موجود در سیلو می گردد. ای ام به دلیل داشتن ۱۲۰ گونه میکروارگانییسم که شامل باکتری های بی نظیر و ترکیب مخمراست و در هر میلی لیتر میلیون ها از آن با ترکیب منحصربفرد گنجانده شده به سادگی قادر به انجام این کارمی باشد.

دسته‌ها: میکروارگانیسم‌ها

Admin

شرکت امکان پذیر پارس